Hausaufgabe 2e: (Kamila,Kasia, Klaudia Agnieszka)) – Erörterung

  • Wiele szkół rozważa wprowadzenie zakazu korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych na terenie szkoły. Przedstaw w formie rozprawki argumenty za i przeciw takiemu zakazowi.
  • W ostatnim czasie wzrasta wśród młodzieży popularność portali społecznościowych. Napisz rozprawkę, przedstawiając pozytywne i negatywne strony takiego zjawiska.
  • Dla wielu młodych ludzi oglądanie telewizyjnych seriali stało się nawykiem. Napisz  rozprawkę, przedstawiając pozytywne i negatywne strony tego zjawiska.
  • Jedni narzekają na starsze rodzeństwo, inni bardzo chcą je mieć. Przedstaw w formie rozprawki korzyści i problemy wynikające z posiadania starszego brata lub siostry.
  • W środkach masowego przekazu coraz częściej pojawiają się apele ekologów o likwidację ogrodów zoologicznych. Przedstaw w formie rozprawki swoją opinię na ten temat, podając argumenty za i przeciw.
  • Młodzi ludzie z rozmaitych względów decydują się opuścić swoje miejsce zamieszkania i podjąć studia w innym regionie Polski. Napisz rozprawkę przedstawiającą zalety i wady  takiej decyzji.

Sprachliche Hilfen für Erörterungen

ozdobniki GI

Möglicher Wortschatz für Erörterungen

Zur Aufsatzlehre

Ozdobniki wypowiedzi

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: